2024. március 28 , csütörtök - Hajnalka

Az OECD-országokban stagnált a munkanélküliség februárban

Fotó: Pexels

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban februárban átlagosan 4,8 százalék volt a munkanélküliség, a ráta megegyezett a januárival, írta az MTI.

A szervezet honlapjára felkerült jelentés rámutatott arra, hogy februárban a munkanélküliek száma januárhoz képest 7 ezerrel, 33 millió 197 ezerre csökkent.

A nők körében a februári munkanélküliség 5,1 százalék, a férfiak esetében 4,6 százalék maradt. A fiatalok (15 és 24 év közöttiek) munkanélküliségi rátája a januári 10,8 százalékról 10,7 százalékra mérséklődött, az idősebb generáció (25 év felettiek) körében a ráta 4,1 százalék maradt.

Az eurózónában a munkanélküliség 6,6 százalékon stagnált, az Európai Unióban pedig 6,1 százalékról 6 százalékra süllyedt februárban.

Az Egyesült Államokban a munkanélküliség a januári 3,4 százalékról, 3,6 százalékra, Japánban 2,4 százalékról, 2,6 százalékra, Törökországban 9,8 százalékról, 10 százalékra, Görögországban pedig 10,3 százalékról, 11,4 százalékra nőtt.

Eközben Ausztráliában a ráta 3,7 százalékról, 3,5 százalékra, Franciaországban 7,1 százalékról, 7 százalékra, Dél-Koreában 2,9 százalékról, 2,6 százalékra,  Spanyolországban 13 százalékról, 12,8 százalékra mérséklődött. Németországban a munkanélküliség 2,9 százalék, Kanadában 5 százalék maradt.

Jáhny Ákos stratégiai igazgató / GET WORK TREND

A témával kapcsolatban megkérdeztük Jáhny Ákost, a GET WORK TREND munkaerő-kölcsönző és közvetítő Kft. stratégiai igazgatóját is.

-Hogy nem csökken a munkanélküliség azt mutatja, gyerekcipőben jár a munkatartalékok visszavezetése a munkaerő piacra. Ezzel biztos, hogy sok feladat lesz, de emellett a munkaerő igényeket harmadik országbeliekkel lehet kielégíteni. Az azért egy üdvözítő dolog, hogy nem nőtt a munkanélküliség, mert ez azt mutatja, hogy a félt recesszió mégsem olyan formában érkezik, mint ahogy elképzeltük – mondta a szakember.