2024. március 28 , csütörtök - Hajnalka

A munka világára készítik fel a női hokisokat

A GE Magyarország olyan képzési és tapasztalatszerzési lehetőségeket kínál a női jégkorongozók számára, amelyek mellett a játékosok eleget tehetnek jelenlegi élsportolói feladataiknak, a nagyvállalati környezetben megszerzett ismeretekkel és tudással pedig versenyképesebbé válnak a munkaerőpiacon.

A program részeként a középiskolás hokis lányok karrier tanácsadáson vehetnek részt, pályaorientációs beszélgetéseket folytathatnak és fejleszthetik digitális ismereteiket, a 18 év felettiek pedig amellett, hogy elkészíthetik a sikeres felvételi beszélgetésekhez szükséges szakmai önéletrajzukat, próbainterjúkat végezhetnek, a GE munkatársainak mentorálásával úgynevezett „árnyék munkatársként” bepillantást nyerhetnek egy-egy GE  munkatárs munkájába és mindennapjaiba. A játékosok mindezeken kívül meghívást kapnak a vállalat szakmai rendezvényeire, workshop-jaira és nyílt napjaira.

A későbbikben a kettős karrier megvalósítását segítheti, hogy a GE olyan munkakörnyezetet biztosít a munkavállalóinak, ahol a leghatékonyabban tudják feladataikat elvégezni, így a legtöbb pozicióban lehetőség van a munkaidő rugalmas beosztására, illetve számos pozicióban részmunkaidőben állást vállalni – áll a közleményben.

Mit tanulhat egy multi a sportolóktól?

A program összhangban van a GE női karriercélok elérését segítő célkitűzésével, amely támogatja a nők ipari és infokommunikációs szektorban való magasabb foglalkoztatását, ezen felül pedig a hokis lányok sportban szerzett értékei a GE számára is jól hasznosíthatóak.

„A program nem csak a jégkorongozó fiatal hölgyek számára kínál jó lehetőségeket, de abból a GE mint vállalat és munkatársaink is sokat tanulhatnak. A sportolói lét sok szempontból hasonlít az üzleti élethez, hiszen azonos tulajdonságokra, például a kitartásra, a csapatszellemre, a versenyszellemre és a munka iránti alázatra épít” – nyilatkozta Barcza Ilona, a GE Global Operations Európa HR igazgatója. „Úgy gondoljuk, nem csak a fiatal női jégkorongozók tanulhatnak majd tőlünk az együttműködés során, hanem mi is megismerkedhetünk a csapatszellem és a küzdés olyan új dimenzióival, amiket a későbbiekben a vállalati kultúránk részévé tudunk tenni” – tette hozzá az igazgató.

A sportolók kettős karrierjének támogatása nem új keletű, hiszen arra számos európai országban vannak már kezdeményezések. Magyarországon a vállalati sporttámogatások köre egyelőre javarészt a sportklubok mindennapi működésére és infrastrukturális feltételeinek biztosításra terjed ki, így a GE és a Kanadai-Magyar Hokiklub kezdeményezése jó példaként szolgálhat a hazai vállalati szektor szereplői és más sportklubok számára.