2024. április 16 , kedd - Csongor

A külföldi munka is segíthet a fiataloknak otthon állást találni

Fotó: Pexels

A fiatalok helyzete az Európai Unióban nem könnyű álláskeresés szempontjából. Nem új keletű a probléma, és az európai közösség már régóta foglalkozik is vele, de a pandémia és a háború hatásai miatt egyre sürgetőbb lépni az érdekükben.

A pandémia gazdasági hatásai a fiatalokat is jelentősen sújtották: az állásuk elvesztésével, a jövedelmük értékének csökkenésével és nehézkes álláskereséssel. 2022 az ifjúság európai éve, így még aktuálisabb a kérdés: mit lehet tenni a hátrányos helyzetű fiatalok képzése és elhelyezkedése érdekében?

Gyorstalpaló az európai fiatalok munkanélküliségéről

2022 az ifjúság európai éve. A 15 és 29 év közötti korosztály Európa népességének egyhatodát adja, de ha álláskeresésről van szó, nehéz helyzetben vannak. Bár a munkanélküliség ebben a korosztályban csökken, a fiataloknak így is kétszer nagyobb esélyük van állástalanná válni, mint a munkaképes lakosság többi részének. Nyolcból egy fiatal nem kap oktatást, állást vagy képzést.

A fiatalok álláshoz jutását az Európai Unió Ifjúsági garanciája is segíti. Minden 30 év alatti, akik jelentkezik, négy hónapon belül kap állásajánlatot, gyakornoki munkát, oktatást vagy képzést. Évente 3 millió fiatal él a lehetőséggel, és mivel a program már 2013 óta működik, eddig már 36 millió fiatalnak segített.

 

(via EuroNews)